Háború készült. A falvakat, városokat romhalmazzá döntötték a menetelő csapatok, kik észak felől érkeztek, csupán a főváros az egyetlen hely, hol -mondhatni- nem ismerik a háborút. Ugyan az ellenséges csapatok oda tartanak, de a hazai had gyönyörű ellenállása megvédte a hatalmas, falakkal körülvett várost. Ám a térkép más pontjai szörnyű lángokban állnak, a sok csata rengeteg áldozatot követelt már. Családok tucatjai, megözvegyült asszonyok, elárvult gyermekek menekültek mindenfelé, reményüket házuk romjainál hagyva, holt szeretteik kezében felejtve. Lovasok vágtattak az ország különböző pontjaiba, csatába hívva a nemesek harcérett szolgálóit, fiait. Ám egyetlen, csendesen a füstbe rejtőző nemesi házat elfelejtettek értesíteni. Pedig a csata végkimenetele az ő kezükben rejtőzött, hisz olyan segítség rejtőzött birtokukban, mely ha erőre kap, leigázza a világot. Az ő házuk nevét régen énekekbe foglalták, sokszor rettegve zengték, suttogva ejtették ki a nevüket. Hosszú ideig a trón is az ő tulajdonukban volt, de egy trónörökösük lemondott e hatalomról, s nekilátott egy olyan foglalkozásnak, mely őket még rettegettebbé tette a nép szemében. Ők voltak az Oh-k, kik a sárkányok titkait fejtegették, mialatt nevelték a hírhedt példányokat. Sokszor voltak a királyok segítségére, de egy puccs alkalmával, mikor sikertelenné vált a kísérlet, őket vádolták meg mindennel. Egy királyság gyűlölte meg őket. Harcot indítottak ellenük, s nemcsak a sárkányokat, hanem rengeteg dinasztiabelit is megöltek, hiába az ártalmatlanságuk. Olyannyira elfajult mindez, hogy a sárkányok eltűntek a világ színéről, és a család is majdnem utánuk ment a feledésbe. Több, mint száz év telt el azóta, de a gyűlölet alig enyhült. De talán ebben a szűkös helyzetben mégis feléjük fordul egy egész birodalom, segítségért könyörögve? Tán ez lett volna, ha kitudódik előnyt hozó fegyverük, de ők a bosszú fájdalmában sokáig titkolták a szerencséjüket, mindaddig, míg az Oh-család legöregebb tagja rábeszélte őket egy segítségnyújtásra. Ám ennek se szabadott kitudódnia, mindaddig, míg el nem jön a megfelelő pillanat...
Sehun szemszöge
Mögülem egy erélyes férfi hang szólalt meg, apámé.
- Sehun, gyere be, kérlek! - némán álltam fel a ház melletti erdő egyik fájának tövéből, és az igencsak nagy épület felé vettem az irányt. Hatalmas kúria volt, falain borostyánnal, és egyéb futónövényekkel. Ugyan a föld felett csak két szint volt, de a ház mind széltében, mind a legalsó szinttől a tetőig mért távolságban óriási volt. A pince beillett óriási kazamatának, mely egykor nemes célt szolgált: sárkányok keltetését. Ma már csak a pókcsemeték növekedésének adott helyet, s a törött holmikat tárolta magában.
Nagy sóhajjal léptem be az ódon faajtón, és indultam a rám váró apám nyomában az egyik föld alatti szobába. Nem hittem volna soha, hogy egyszer oda kell lemennem, hol a dohszag fojtogatja az embert, s a pókhálók ősszé teszik még a legfeketébb tincseket is. Ám azt még legvadabb álmaimban se hittem volna, hogy odalent vár nagyapám is, s előtte egy óriási asztalon valami bebugyoláltan hevert.
- Ülj le, Sehun! - utasított az öregségtől reszkető hangján, melyben mintha felhangzott volna a fiatalság erőssége. Sosem voltam vele szemtelen, de most egy életre elment attól a kedvem, hogy nagyapámmal szemben pimasz legyek. Szemeimet le nem véve szülőmről, s annak apjáról, lassan leültem egy székre, öntudatlanul választva az anyagba tekert valamitől levő legtávolabbi helyet. Vonzott és taszított, mintha mindketten mágnesek lennék, melyek közül valamelyiket folyamatosan forgatják.
- Mi ez? - tettem fel halkan a kérdést, de alighogy a szavak elhagyták ajkaimat, apám leteremtett.
- Majd megtudod, most hallgass! - csendült hangja. Némán emeltem tekintetem apám szülőjére, aki eleinte viszonozta pillantásomat, s csak utána kezdett bele mondanivalójába, mely túl rövid volt ahhoz, hogy rendesen felfoghassam, mire utasított.
- Ez itt egy sárkánytojás, a legutolsó a világon. A király segítségére lesz a háborúban. Neked az a feladatod, hogy elvidd ezt a fővárosba. De azt tudnod kell, hogy csak a királynak adhatod át, senki másnak nem! A nevelését is vállald el, rajtad kívül senki másnak nem fog menni. Benned van a sárkányok urainak vére, ösztönösen tudni fogod, mit kell tenned. Ha problémád van, neked kell megoldanod mindent. Többet nem mondhatok - fejezte be. Elnyíló ajkakkal, tágra nyílt szemekkel bámultam két felmenőmre, akik kőkemény tekintettel lesték minden egyes reakciómat. Még levegőt se vehettem, mikor nagyapám felállt helyéről, s kora ellenére fürgén kerülte meg az asztalt, hogy kezembe nyomja a tojást.
- Megkövesedett, de belül még él. Vigyázz rá! Ha elveszíted, a te hibád lesz, hogy a birodalom összes lakosa meghal - tette hozzá apám, tetézve riadtságomat. - Még ma el kell indulnod. Szedd össze a lehető legkevesebb holmit, amire szükséged lehet. Amint alkonyodik, lóra szállsz, és indulsz Szöulba. A legrövidebb úton menj, ne veszíts feleslegesen napokat. De ami a legfontosabb, nem vehet észre senki! -igazított el apám, és a tojást a kezembe nyomta, majd egyetlen mozdulattal jelezte; futás. A széket hátrarúgva szorítottam magamhoz a körülbelül harminc centis pikkelyes tojást, melynek a tapintása is a kőre emlékeztetett, akárcsak a külseje. Szobámba futva a szekrényembe nyúlva előszedtem a bútor legaljáról az egyetlen fegyveremet, a borotvaéles tőrömet.
- Sehun... - csendült fel hátam mögül egy reszkető hang, melyről hirtelen nem tudtam megállapítani, hogy anyámé-e, vagy egyik húgomé. De gyöngéd ölelése segített felismerni a nő kilétét.
- Anyám!
- Nagyon vigyázz magadra! - vágott szavamba. Szorosan magamhoz öleltem őt, egy pillanatra se engedve sírástól remegő testét. Egyetlen fia voltam, rajtam kívül csak egy kislánya volt.
- Hazajövök, még mielőtt megérkezik az ősz! Megígérem! - suttogtam, és apró puszit nyomtam könnyektől nedves arcára. Hiába a szép szavak, mindketten tudtuk, hogy ígéretemet meg kell szegnem, s talán soha többé nem fog látni engem...
*Nagyon boldog szülinapot, Virág!!!! <3 *
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése